Tulevik algab praegu / Будущее начинается сейчас

Ma elan Eestis kolm aastat ja kogu see aeg olen ma õppinud — küll eesti keelt, küll tegevusjuhendaja kutset täiendkoolitusel. Olen välja arvutanud, et kulutasin õpingutele kokkuvõttes juba ligi 1000 tundi — keskmiselt iga päev ühe tunni. Hämmastav, kuid terve see aeg olen ma õppinud täiesti tasuta. Mul on väga hea meel, et Eesti riik investeerib minusse — tavalisse sisserändajasse — nii palju raha.

Mulle väga meeldib eesti keel. Ta ei ole liialt raske ja kõlab väga kaunilt. Mõned sõnad sarnanevad loitsudega Harry Potteri raamatutest: “Vabandust!” — ja kohe tahaks viibata võlukepiga. Samuti meeldib mulle, et eestlased hoiavad oma keelt ja trükivad oma keeles nii palju häid raamatuid. Arvan, et minu isikliku kingina Eesti 100. aastaks võiks olla B1 keeleeksami sooritamine sel talvel.

Mul on oma blogi mu elust Eestis aadressil elaneestis.ee [5]. Kirjutan põhiliselt vene keeles, kuid mõnikord üritan ka eesti keeles kirjutada. Minu jaoks on see blogi naasmine ajakirjandusse pärast kolmeaastast pausi.

Olen naasnud ka heategevuse alale: 2018.  aastast töötan ma Sihtasutuses Maarja Küla ja seostan selle toreda meeskonnaga oma tuleviku.

Mulle meeldib elada Eestis. Ma olen kolinud siia, et luua pere ja kasvatada lapsi, sest arvan, et Eesti on selleks üks suurepärane riik. Kogu taristu on väga pere- ja lastesõbralik, ükskõik, mis eas on lapsed. Siin on mugav ja meeldiv õppida, teha sporti, nautida loodust. Olen õnnelik, et just Eestist on saanud minu nooremate laste kodumaa.

 

Я живу в Эстонии три года. И все это время я учусь – учу язык, учусь на профессиональных курсах. Я подсчитал, что уже потратил на обучение около 1000 часов – в среднем один час на каждый день. Удивительно, но все это время я учился совершенно бесплатно. И мне очень приятно, что Эстония инвестирует в меня, простого переселенца, столько денег.

Мне очень нравится эстонский язык. Он не особенно сложный и очень красивый – некоторые слова похожи на заклинания из книг про Гарри Поттера. «Вабандуст!» — так и хочется взмахнуть магической палочкой. И еще мне нравится, что эстонцы очень берегут свой язык и издают столько прекрасных книг на нем. Думаю, что моим собственным подарком к 100-летию Эстонии могла бы быть сдача государственного экзамена на уровень B1 уже этой зимой.

Я веду специальный блог о моей жизни в Эстонии по адресу elaneestis.ee. Блог, в основном, на русском языке, но иногда я пытаюсь писать там и по-эстонски тоже. Это – мое возвращение в журналистику после трехлетнего перерыва.

Я также вернулся и сферу благотворительности. С 2018 года я работаю в SA Maarja Küla, и вижу для себя много перспектив в этой замечательной команде.

Мне нравится жить в Эстонии. Я переехал сюда, чтобы создать семью, и воспитывать детей. И Эстония – отличная страна для этого. Вся инфраструктура очень дружелюбна к семьям с детьми любого возраста. Здесь удобно и приятно учиться, заниматься спортом, бывать на природе. Я рад, что Эстония – родина для моих младших детей.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *